15 hitů podzimní sezóny
od 19/10/2023 ve vašem knihkupectví
Poslední medvěd

Ukázka

Překladatel: Anežka Dudková

Poslední medvěd

19/10/2023

Bestsellerový příběh o přátelství dívky a ledního medvěda.

Přeloženo do 24 jazyků.

Představte si, že se skamarádíte s ledním medvědem. Zdá se vám to nemožné? Tak si přečtěte Posledního medvěda. Na Medvědím ostrově v souostroví Špicberky už dnes kvůli měnícímu se klimatu žádný lední medvěd nežije. To aspoň tvrdí malé April její ovdovělý tatínek, klimatolog, kterého výzkum i s dcerou zavede na vědeckou stanici daleko za polárním kruhem. Jenže April tam jednoho ledního medvěda přece jen zahlédne. Je zraněný, vyhublý a dočista osamělý. Holčička se rozhodne, že mu pomůže. Začíná tak největší dobrodružství jejího života… Dojemný příběh ukazuje, že každý bez ohledu na věk a sílu může vykonat velké činy a přispět k záchraně života na naší planetě.

Kniha získala Blue Peter Book Award a Waterstones Children’s Book Prize.
Dostala se také do užší nominace na dětskou knihu roku v soutěži o British Book Awards a o Indie Book Awards.
Ilustrátor Levi Pinfold je držitelem prestižní Kate Greenaway Medal.

vázaná, 288 stran
nakladatelství Argo

Tuto knihu můžete zakoupit také v elektronické verzi.

Autor: Hannah Goldová

Hannah GoldováBritská spisovatelka Hannah Goldová vyrůstala v rodině, v níž knihy, zvířata a příroda byly pevnou součástí života. Vystudovala scenáristiku na univerzitě a poté pracovala ve filmové a divadelní branži. Nyní žije v hrabství Lincolnshire na východě Anglie a věnuje se psaní knih, které reflektují její lásku k přírodě a naší planetě.

Foto: © Jan Křikava

Překladatel: Anežka Dudková

Recenze v médiích

Kamila Drahoňovská: Ekologická variace na přátelství, iLiteratura, 27.10.2023

Může se jedenáctiletá holčička skamarádit s ledním medvědem? Navíc v místě, kde už ani žádní medvědi být nemají? Příběh nepříliš pravděpodobného přátelství sice trpí řadou klišé, ale názorně popisuje dopady klimatické krize i úskalí mezilidských vztahů.

Obálka knihy Nevím Obálka knihy 13! Obálka knihy Paměť dívky Obálka knihy Světlo v nás Obálka knihy Toyen Obálka knihy Nic Obálka knihy S hlavou v oblacích Obálka knihy Poslední kacíř Obálka knihy Láska v časech nenávisti Obálka knihy Dareba Obálka knihy 1964: Oči bouře Obálka knihy Bohemia a Albion Obálka knihy Aby se holky nebály Obálka knihy Poslední medvěd Obálka knihy Teď. Než dočteš tuto větu, narodí se na Zemi 21 dětí

Český rozhlas Dvojka  Aktuálně.cz  Respekt  Regionální deník Vlasta   TV Magazín   Knihovna Václava Havla   Kosmas