Dareba

  • Autor: Beatrice Salvioni
  • Překladatel: Alice Flemrová
  • Nakladatelství: Argo
  • vázaná, 238 stran

Říkali jí Dareba a nikomu se nelíbila. Vyslovit její jméno nosilo smůlu. Byla to čarodějnice, jedna z těch, co na člověka přivolají dech smrti. Měla v sobě ďábla a já jsem s ní nesměla mluvit. Příběh přátelství dvou dívek, Francesky, která... Zobrazit více

Beatrice Salvioni

Autor

Beatrice Salvioni se narodila v roce 1995 v Monze a vystudovala moderní filologii na Katolické univerzitě v Miláně. Poté se zapsala na prestižní školu tvůrčího psaní Holden (kterou mimo jiné spoluzaložil známý italský spisovatel Alessandro Baricco) v Turíně. Od začátku studia vynikala svým talentem. V roce 2021 obdržela cenu Itala Calvina a cenu Premio Raduga za nejlepší povídku. V mladí se věnovala historickému šermu. Říká, že když jí bylo devět let, dala si do batohu ponožky a jablečný džus a utekla z domu za dobrodružstvím. Doběhla jen k domovní bráně, pak se vrátila, a od té doby píše příběhy.

Foto: © Vittoria Bernini

Recenze
v médiích

Jovanka Šotolová: Darebný příběh, iLiteratura, 18.10.2023

Ty holky nikoho neposlouchají, kradou, jsou drzé a zlé – a přesto v románu vystupují jako kladné postavy. Obraz Itálie třicátých let oslavuje přátelství a také vzdor proti společenským tabu a konvencím. Zůstává však silně černobílý.

María Fasce, redaktorka nakladatelství Lumen, Španělsko

„Beatrice Salvioni je naprostým literárním zjevením. Připomíná autorky jako Elena Ferrante a Joyce Carol Oates.“

PR a tiskový servis

Kontakt pro knihkupce

Marketing projektu