16 hitů podzimní sezóny
od 14/10/2021 ve vašem knihkupectví
Číslo na tvém předloktí je modré jako tvé oči

Ukázka

Překladatel: Michaela Škultéty

Číslo na tvém předloktí je modré jako tvé oči /
Vzpomínky

14/10/2021

„Radši na to děcko zapomeňte, beztak nepřežije…“ S touto větou byla matka Evy Umlaufové konfrontována na začátku roku 1945 po příjezdu do Osvětimi. Její dceři jsou dva roky, patří k nejmenším dětem v koncentračním táboře, je vyhladovělá k smrti a velmi vážně nemocná. Eva Umlaufová si později nebude schopná tuto část svého života vybavit, dědictví její minulosti však bude neustále dřímat kdesi pod povrchem a formovat celou její životní cestu.

Evě Umlaufové se po několikaletých rešerších podařilo odhalit a zachytit rodinnou minulost, která se čte jako živá, napínavá reportáž. Její mnohovrstevnatá autobiografie dalece přesahuje osud jedné rodiny.
Eva Umlaufová se narodila v roce 1942 v pracovním táboře pro Židy ve slovenských Novákách. Vystudovala medicínu v Bratislavě a v roce 1967 odešla do Mnichova, kde do současnosti působí jako terapeutka.
Stefanie Oswaltová je nezávislá novinářka a autorka. Žije v Berlíně.

vázaná, 228 stran
nakladatelství Akropolis

Tuto knihu můžete zakoupit také v elektronické verzi.

Autor: Stefanie Oswaltová

Autor: Eva Umlaufová

Eva Umlaufová Eva Umlaufová se narodila v roce 1942 v pracovním táboře pro Židy ve slovenských Novákách, odkud byla jako dvouletá deportována do koncentračního tábora v Osvětimi. Vystudovala medicínu v Bratislavě a v roce 1967 odešla do Mnichova, kde pracovala jako dětská lékařka. Později absolvovala psychoterapeutický výcvik a do současnosti působí jako terapeutka.

Překladatel: Michaela Škultéty

Obálka knihy Tenkrát v Hollywoodu Obálka knihy Včelař z Aleppa Obálka knihy Srdce Evropy Obálka knihy Winterbergova poslední cesta Obálka knihy Výhled přes střechy Obálka knihy Belgravia Obálka knihy Číslo na tvém předloktí je modré jako tvé oči Obálka knihy S večerem přichází tíseň Obálka knihy Putzi, Hitlerův pianista a mecenáš Obálka knihy Prameny Vltavy Obálka knihy Téměř nesmrtelná láska Obálka knihy Pro smrt uděláno Obálka knihy Architektura kreativního myšlení Obálka knihy Fenomén Angela Merkelová Obálka knihy Poprvé Obálka knihy Středosvět a jeho podivuhodné zákony

Český rozhlas Dvojka  Aktuálně.cz  Respekt  Regionální deník Vlasta   TV Magazín   Knihovna Václava Havla   Kosmas