15 hitů jarní sezóny
od 14/3/2019 ve vašem knihkupectví

Robot v divočině

14/3/2019

Z nákladní lodi, která se během hurikánu potopila uprostřed oceánu, připluje k ostrovu obývanému zvířaty bedna. Zvířata bedýnku najdou a zjistí, že je v ní robotka Roz, nechtěně ji zapnou a ona se musí naučit, jak na neznámém ostrově přežít, spřátelit se se zvířaty, která ji zpočátku považují za „nestvůru“, a překonávat velká nebezpečí. Když už si na ostrově konečně zvykne, přijedou si pro ni ozbrojení roboti. Jak se Roz zachová? Napínavý a dojemný příběh o sžívání příslušníků dvou odlišných světů, o síle přátelství a také o tom, že občas je potřeba pro dobro ostatních něco obětovat.

A New York Times Bestseller
An Entertainment Weekly Best Middle Grade Book of the Year
An Amazon Best Book of the Year Top Pick
New York Public Library Best Books for Kids Pick
School Library Journal Best of the Year Pick
Bank Street College of Education 2017 Best Children's Book of the Year

vázaná, 288 stran
nakladatelství Mladá fronta

Tuto knihu můžete zakoupit také v elektronické verzi.

Autor: Peter Brown

Peter BrownPeter Brown je autorem a ilustrátorem řady knih pro děti. Některé z nich byly adaptovány do divadelního představení či krátkých filmů. Peter Brown miloval příběhy odjakživa. Už v dětství, které prožil v New Jersey, si často vymýšlel a kreslil různé postavičky a jejich osudy. Během studia na Art Center College of Design navštívil hned několik kurzů zaměřených na dětskou literaturu. A právě na nich objevil svou životní cestu. Po dokončení studia se proto přestěhoval do New Yorku, kde podepsal smlouvu na svou první knihu. Další nabídky se pak jen hrnuly a jeho spisovatelská a ilustrátorská kariéra se rychle rozjela. Za své knihy získal i řadu ocenění. Mezi nimi jsou například Caldecott Honor, New York Times Best Illustrated Book Award, Children’s Choice Award for Illustrator of the Year nebo pět prvenství v žebříčku New York Times bestseller.

Obálka knihy Kniha Prachu 1 Obálka knihy Kouzelníci z pradávna Obálka knihy Tango pod Hradem Obálka knihy Sedm let v Africe Obálka knihy Mapa kostí Obálka knihy Grófka Obálka knihy Legenda o jazyku. Nepomucký 1972 Obálka knihy Osud tažných ptáků Obálka knihy Nacisté v Tibetu Obálka knihy Lži se mnou Obálka knihy Obchodníci se strachem Obálka knihy Deník šílené markraběnky Obálka knihy Robot v divočině Obálka knihy Čarodějčin syn Obálka knihy Příběhostroj

Český rozhlas Dvojka Regionální deník TV Magazín Městská knihovna v Praze  u(p)m  Kosmas