15 hitů podzimní sezóny
od 18/10/2018 ve vašem knihkupectví

Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka

18/10/2018

Po tragické smrti princezny Diany se ruší repríza rozverné historické revue s Helenkou Vondráčkovou a Heinrichem Himmlerem a na Kostce je vyhlášen smutek. V zámecké kapli vzniká pietní místo s kondolenční knihou a z oken visí černé prapory. Aristokratka Marie využívá příležitosti a odjíždí na hájovnu za Maxem, který ji žádá o ruku. Není ovšem jasné, jestli nejedná v pominutí smyslů. Následuje hororová cesta nočním lesem do nemocnice, kde se Max ocitne na jednotce intenzivní péče a vyděšená Marie přespí na interním oddělení. Neklidnou noc ovšem zažívá i truchlící Kostka. Na zámek dorazí několik osob, které rozpoutají vlnu zločinnosti. Podaří se Marii celou tu zašmodrchanou situaci rozplést? Navzdory názvu se čtenář v knize nedočká násilí ani krvavých scén, natož vraždy. Jediným utrpením jsou skřípnuté ploténky a ulámané umělé nehty. Tento titul je již čtvrtým ze série mimořádně úspěšných humoristických románů o „poslední aristokratce“.

vázaná, 176 stran
nakladatelství Druhé město

Tuto knihu můžete zakoupit také v elektronické verzi.

Autor: Evžen Boček

EVŽEN BOČEK Narozen 6. října 1966 v Kyjově. Vystudoval Masarykovu univerzitu v Brně. Poté učil na základní škole. Nyní pracuje v Národním památkovém ústavu jako kastelán na Státním zámku Milotice. Pod pseudonymem Jan Bittner vydal svou prvotinu Deník kastelána (1999, 2008), třetí vydání (2014) již nese skutečné jméno autora. Bočkův román Poslední aristokratka (2012) získal Cenu Miloslava Švandrlíka za nejlepší humoristickou knihu roku. Poté navázal romány Aristokratka ve varu (2013), Aristokratka na koni (2016) a letos na podzim vyjde Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka.

Recenze v médiích

Pavel Mandys: Boček, Evžen: Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka, iLiteratura, 17.10.2018

Čtvrtý díl populární humoristické série se odklání od epizodického modelu předchozích knih a nabízí jeden ucelený příběh. A je to čirý humor švandrlíkovského ražení.

Obálka knihy Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka Obálka knihy Tíživá láska Obálka knihy Tiché lži Obálka knihy Jiný TGM Obálka knihy Zdivočelé Sudety Obálka knihy Za oponou války Obálka knihy Vzduch je naše moře Obálka knihy Klub vrahů Obálka knihy Krvavá zima Obálka knihy K otevřenému nebi Obálka knihy Neboj se vrátit domů Obálka knihy Stávám se sám sebou Obálka knihy Hod mrtvou labutí Obálka knihy Strážci světla Obálka knihy Profesor Astrokocour: Křížem krážem lidským tělem

Český rozhlas Dvojka Regionální deník TV Magazín Městská knihovna v Praze  u(p)m  Kosmas