15 hitů jarní sezóny
od 16/3/2017 ve vašem knihkupectví

Skleněný zámek

16/3/2017

Příběh čtyř dětí, které vyrůstají v nekonformní rodině v USA 60. let – otec, pokud je střízlivý, učí děti fyziku, geologii, ale hlavně umí skvěle vyprávět neuvěřitelné příběhy a podněcuje jejich fantazii. Někdy však vykradl samoobsluhu a pár dnů se doma neukázal.
Matka, umělkyně, která namísto toho, aby 15 minut svého času obětovala na přípravu jídla, raději jde namalovat obraz. Proto se děti musí protloukat životem samy. Tento životopisný příběh ale vyniká tím, jak autorka líčí své rodiče s nesmírnou láskou a pochopením, přestože celé dětství prožila v chudobě a úzkostech, co s nimi bude.

Ne náhodou se kniha po svém vydání držela tři roky na nejvyšších příčkách bestsellerových žebříčků New York Times a nyní se začíná natáčet podle tohoto příběhu film s Woodym Harelsonem, Naomi Watts a oscarovou Brie Larsson.

vázaná, 272 stran
nakladatelství Mladá fronta

Tuto knihu můžete zakoupit také v elektronické verzi za 209 Kč.

Autor: Jeannette Walls

Jeannette WallsJeannette Walls se narodila r. 1960 v americkém Phoenixu. Spolu se sourozenci vyrůstala s rodiči, jejichž idealismus a zarytá neochota přizbůsobit se společenským normám byla jejich prokletím i požehnáním současně. Rodina se často stěhovala z místa na místo. V 17 letech Jeannette odešla za svojí sestrou do New Yorku, kde dokončila střední školu. Získala stipendium a studovala na Bernard College. Po studiích pracovala jako novinářka a autorka společenské rubriky. Od roku 2007 se věnuje pouze psaní. V současné době žije s rodinou ve státě Virginia.

Obálka knihy Letní host Obálka knihy Ach, ty Češky! Obálka knihy Ve světle nebo ve stínu Obálka knihy Múza Obálka knihy Kniha zrcadel Obálka knihy Každý má svou lajnu Obálka knihy Apollinaire Obálka knihy Marie a Magdalény Obálka knihy Čas mého života Obálka knihy 55 minut mezi životem a smrtí Obálka knihy Ďábel v Bílém městě Obálka knihy Stockholm - Přísně tajné Obálka knihy Skleněný zámek Obálka knihy Můj dědeček by mě popravil Obálka knihy Krkonoše. Karkonosze. Riesengebirge.

Český rozhlas Dvojka Regionální deník TV Magazín Městská knihovna v Praze  Kosmas