15 hitů podzimní sezóny
od 13/10/2016 ve vašem knihkupectví

Kniha zvláštních nových věcí

13/10/2016

Peter Leigh, misionář s pohnutou minulostí, se vydává na nejdůležitější cestu svého života a odlétá do jedné ze sousedních galaxií, aby místní obyvatele, lačné po křesťanské víře, zasvětil do učení Bible –„knihy zvláštních nových věcí“. Tato výprava vystaví zatěžkávací zkoušce nejen Peterovo náboženské přesvědčení, jeho povědomí o tom, co ještě zvládne lidské tělo, a ze všeho nejvíc prověří jeho lásku k manželce Bee.
Kniha zvláštních nových věcí je veskrze originálním dobrodružným příběhem o víře a poutech mezi dvěma lidmi, které od sebe dělí mnoho světelných let. V tomto důležitém románu, prvním velkém od Kvítku karmínového a bílého, se Faber jako již tolikrát předtím vymknul veškerým žánrovým očekáváním, stvořil fascinující fikční svět a současně načrtnul jeden z možných scénářů budoucnosti lidstva.
Kniha získala v roce 2015 cenu Saltire za nejlepší knihu roku a objevila se ve výběrech nejlepších knih rok 2014 deníků The Guardian, The Independent, The Observer a The International New York Times.

vázaná, 452 stran
nakladatelství KNIHA ZLÍN

Tuto knihu můžete zakoupit také v elektronické verzi za 249 Kč.

Autor: Michel Faber

Michel Faber (1960) napsal několik knih. Kromě románu Pod kůži, který se dostal do užšího výběru na Whitbreadovu cenu, je autorem neoviktoriánského opusu Kvítek karmínový a bílý, povídkových sbírek Fahrenheitova dvojčata, Jablko a Někdy prostě prší, kratšího románu Evangelium ohně a dvou novel. Vyhrál povídkovou soutěž Iana St Jamese, Neila Gunna a triumfoval i v Macallanově ceně. Narodil se v Holandsku, vyrostl v Austrálii a dnes žije na Skotské vrchovině.

Recenze v médiích

Knihy, Newsweek, 3.11.2016

(...) Namísto dějově našlapaného příběhu s atraktivním historickým pozadím je čeká… ano, nebojme se to slovo říct: sci-fi. Tou druhou věcí je pak potěšitelná skutečnost, že to je román velice dobrý. Představuje se v něm autor sebevědomý, suverénní, zdatný. Překvapení ale není úplně namístě. Faber totiž není žádný žánrový autor neoviktoriánských románů. (...) Náboženský motiv v novém románu je zpracován úplně jinak. Hlouběji a zásadněji. Předně je vztažen k motivu lásky a skutečné transcendence.

Pavel Bušta: Faber, Michel: Kniha zvláštních nových věcí, iLiteratura, 13.10.2016

Kniha zvláštních nových věcí Michela Fabera se sice z valné části odehrává na jiné planetě, ale s klasickými sci-fi romány má jen málo společného. Z pera autora Kvítku karmínového a bílého vzešla studie křehkosti vztahů a pochyb ohledně smyslu lidského konání.

Obálka knihy Andělí vejce Obálka knihy Aristokratka na koni Obálka knihy Co se děje se světem? Obálka knihy Dešťová hůl Obálka knihy Geek Girl Obálka knihy Kniha zvláštních nových věcí Obálka knihy Krvavé léto 1945 Obálka knihy Nebeská tělesa Obálka knihy Pařížský polibek Obálka knihy Pohádky o nezbedných mašinkách Obálka knihy Postel hospoda kostel Obálka knihy Rozkazy z Berlína Obálka knihy The Tap Tap Řiditel autobusu Obálka knihy Všemi dary obdarovaná Obálka knihy Zápisky obviněného

Kosmas Radiožurnál Regionální deník TV Magazín TURNER - Public Relation & Communication Městská knihovna v Praze